магазин не работаетмагазин не работает 900 - 2000
Соц. сети:
tBf
  • Главная
  • Гербициды
  • Фунгициды
  • Инсектициды
  • Протравители
  • Прочее
  • Главная » Статьи » Технологии выращивания овощей и корнеплодов » Технологии выращивания сортовых арбузов

    Технологія вирощування гібридів і сортів кавуна компанії "Нунемс"
    Попередники і підготовка грунту
    Щоб уникнути накопичення фузаріозу та інших патогенів в грунті необхідно строго дотримувати сівозміну і повертати кавун на колишнє місце не раніше, ніж через 7-8 років . Кращими попередниками для кавунів є багаторічні трави, озима пшениця, кукурудза на силос і однорічні боби. Не рекомендується вирощувати кавуни після пасльонових і гарбузових культур. Краще всього кавун виростає на піщаних і супіщаних грунтах, які легко прогріваються і добре аерированії, а також мають глибоке залягання вод підгрунтя. Підготовку грунту починають з лущення стерні. Через 2 тижні поводять зяблеву оранку на глибину 27-30 см . Навесні поле боронують і культивують на глибину 10-12 см . Другу культивацію поводять на глибину 8-10 см безпосередньо перед висадкою.

    Вирощування розсади
    Завдяки "забігу" у розвитку рослин, який дає вирощування розсади, перші плоди отримують на 10-20 днів раніше, ніж при посіві насіннячками в грунт. До того ж цей спосіб дає можливість уникнути поразки сходів. Вік розсади не повинен перевищувати 24-28 днів . Вирощують її живильних горщиках, використовуючи тимчасові плівкові укриття, агроволокно, або висівають під мульчу. Можна також використовувати парники після вибірки розсади ранньої капусти. Висівають на глибину 1 см в горщики, наповнені на 2 / 3 почвосмесью. Під час проростання підтримують температуру грунту 25-30 ° С . При появі сходів температуру знижують в течії 6-9 днів до 16-18 ° С . У період зростання рослин температура повинна бути 20-25 ° С вдень і 16-18 ° С вночі. Розсаду підгодовують 1-2 рази у тиждень з розрахунку 10-15 г аміачної селітри і 18-20 г монокаліяфосфата на 10 л води на 1 м ². Приблизно за 10-12 днів до висадки розсаду загартовують, відкриваючи теплицю на 1-2 години у день, а пізніше - на 5-6 годин . Перед висадкою розсади теплиці залишають відкритими на цілу добу.

    Висадка розсади
    Розсаду висаджують в кінці травня. Площа живлення залежить від сорту / гібриду і від району обробітку. Ранні кавуни можна висаджувати по схемах, таким як 140 × 70 см або 140 +70 × 70 см (дворядна схема). Пізнім гібридам, які більш сильнорослі потрібна велика площа живлення. Їх можна висаджувати по схемах, таким як, наприклад, 210 × 140 см , 210 +70 × 170 см , або 300 +40 × 110 . У теж час в південно-східній посушливій зоні застосовують великі площі живлення.

    Добриво
    Дози мінеральних добрив потрібно коректувати в залежність від змісту відповідного елемента живлення в грунті і фази розвитку рослини. Особливо це стосується азоту, при надлишку якого зростає кількість нітратів у продукції, погіршуються її смакові якості і лежкість плодів. Для того щоб отримати 40 т / га врожаю кавун в середньому використовує з грунту: N-70 кг, P 2 O 5 -55, K 2 O-100, MgO-30. При складанні програми добрива потрібно враховувати наявність елементів у грунті, втрати діючої речовини при вимиванні і мінералізації. Тому при внесенні добрив (особливо, якщо він здійснюється безпосередньо в грунт, а не через крапельний полив) можна порекомендувати наступні норми: N-100-200 кг, P 2 Про 5 -150-200, K 2 О-150-300, MgO-50-100. Якщо з осені грунт не була достатньо удобрений, то в період формування плодів проводять додаткову підгодівлю натрієвої селітрою (300 кг / га) і сульфатом калія (100-150 кг / га) разом з поливом.

    Крім того MgO і CaO можуть бути використані в якості підгодівлі через листя і з поливною водою. Не рекомендується безпосередньо під кавун вносити свіжий гній, оскільки він погіршує смакові якості плодів, затримує дозрівання і знижує стійкість рослин до хвороб.

    Догляд за рослинами
    Всього за період вегетації проводять 2-3 розпушування грунту на глибину 8-10 см. Перших дві - до і після посадки розсади, а третю - в так званій фазі шатрик - до того, як кавун сформує батоги. Її суміщають з підгодівлею.

    Боротьба зі шкідниками і хворобами
    Зі шкідників найбільш небезпечна баштанна попелиця. Також небезпечна совка. З хвороб найбільш поширений антракноз. Він вражає плоди і стебла, на яких з'являються вдавлені плями з рожевим нальотом. Для боротьби з антракнозом використовують, наприклад, колоїдну сірку. Для боротьби з хворобами і шкідниками використовуйте препарати, зареєстровані у вашому регіоні. Щоб отримати більш детальну консультацію по препаратах звертайтеся до фахівців із засобів захисту рослин.

    Полив
    Критичним по відношенню до вологи в грунті є період від цвітіння до масового плодоутворення. Перший раз рослини поливають, коли утворюється 5-7 листків, другий - на початку цвітіння, третій і при необхідності четвертий - у період плодоутворення. Норма поливу - 250-300 м ³ / га . При вирощуванні кавунів на крапельному зрошенні полив проводять щодня 2 рази на день (в залежності від вологоємності грунту до 1 години вранці і до 1 години з підгодівлею ввечері).

    Збір врожаю
    Проводять вибірково в міру дозрівання плодів кавуна. Зрілість плодів визначають за усихання вусика біля плодоніжки, особливому блиску, глухому звуку при поклацування пальцями по плодах або потріскування при легкому стисканні.

    "
    Категория: Технологии выращивания сортовых арбузов | Добавил: Oleg200411 (27.02.2011)
    Просмотров: 2904
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    ©