магазин не работаетмагазин не работает 900 - 2000
Соц. сети:
tBf
  • Главная
  • Гербициды
  • Фунгициды
  • Инсектициды
  • Протравители
  • Прочее
  • Главная » Статьи » Технологии выращивания овощей и корнеплодов » Технологии выращивания сортовых арбузов

    Поради з вирощування кавунів Довбай F1 і Міледі F1
    Вимоги до грунту
    Для посіву вибирають ділянки, добре обігріваються сонцем. Найбільш сприятливі для кавуна легкі піщані та супіщані грунти. Оптимальна кислотність грунту для кавунів у межах 6,5-7,0 . Кавун дає гарні результати при посіві на цілинних і перелогових землях, повітряний режим і структура грунту яких достатньо хороші. Плоди дозрівають на 10-15 діб раніше, ніж на староорних грунтах.

    Попередники
    Багаторічні трави, як попередник, сприяють підвищенню врожайності кавуна більше, ніж природна поклад. Вони добре відновлюють родючість грунту, в ній більше накопичуються рухомі форми азоту, калію і фосфору, сприяють запобіганню захворювання рослин фузаріозним в'яненням та іншими хворобами і в кінцевому результаті забезпечують високий урожай. Кращі попередники - багаторічні трави, озима пшениця, кукурудза на силос, однорічні бобові. Не рекомендується вирощувати кавуни після пасльонових і гарбузових культур. Щоб уникнути накопичення фузаріозу та інших патогенів в грунті необхідно строго дотримувати сівозміну і повертати кавун на колишнє місце не раніше, ніж через 7-8 років .

    голландський ранньостиглий гібрид кавуна Довбай F1, виробництво Нунемс (Nunhems)

    Обробка грунту і добриво
    Підготовку грунту починають з лущення стерні після попередника. Через 2 тижні проводять оранку з внесенням добрив: 200-300 кг/га (2-3 кг/100 м ²) суперфосфату і 150-200 кг/га (1,5-2,0 кг/100 м ²) сульфату калію. Слід зазначити, що фосфор і калій сприяють дозріванню плодів і впливає на їх якість. Для отримання високого врожаю кавунів важливим елементом харчування є магній. Тому з осені рекомендується також внести магнієве добриво з розрахунку 50 кг/га (0,5 кг/100 м ²) активного магнію. Глибока оранка на 27-30 см створює кращі умови для розвитку коренів. Навесні при першій можливості виходу в поле проводять боронування грунту, розпушування грунту на глибину 10-12 см , друге розпушування проводять перед висадкою. Азотні добрива краще вносити навесні перед посадкою розсади в нормі 40-70 кг/га діючої речовини. Дози мінеральних добрив потрібно коректувати в залежності від змісту відповідного елемента живлення в грунті. Особливо це стосується азоту, при надлишку якого зростає кількість нітратів у продукції, погіршуються її смакові якості і лежкість плодів.

    Коренева система фізіологічно активна, тому кавун здатний засвоювати фосфор і калій з важкодоступних сполук грунту. Не рекомендується безпосередньо під кавун вносити свіжий гній, оскільки він погіршує смакові якості плодів, затримує їх дозрівання і знижує стійкість рослин до хвороб. Ще однією найважливішою біологічною особливістю є генетична схильність до накопичення в плодах великої кількості нітратів при незбалансованому удобренні. У разі застосування високих доз азотних та органічних добрив плоди можуть стати небезпечними для здоров'я.

    Вирощування розсади
    Ефективний прийом отримання ранньої продукції кавуна - розсадний спосіб. Завдяки забігу у розвитку рослин, одержуваному при вирощуванні розсади цим шляхом, можна зібрати перші плоди на 10-20 днів раніше, ніж при посіві насінням у грунт. При цьому ранній урожай зростає у декілька разів, значно підвищується і загальний урожай плодів. Розсадний спосіб вирощування дає можливість уникнути поразки сходів кавуна проволочником, який може знищити до 60-70% сходів . При висадці розсади дуже важливо не зруйнувати горщики, оскільки рослини з пошкодженими корінням погано приживаються і довго хворіють.

    Висівають по одному насіння у горщечки, наповнені на 2/3 почвосмесью, на глибину 1 см. Решту грунт додають поступово протягом усього періоду вирощування розсади. Це сприяє утворенню рослинами додаткових коренів.

    Під час проростання потрібно підтримувати температуру 25-30 ° С . При появі сходів температуру знижують в течії 6-9 днів до 16-18 ° С . У період зростання рослин температура повинна бути днем 20-25 ° С , вночі 16-18 ° С .

    Приблизно за 10-12 днів до висадки розсаду загартовують. Спочатку теплицю щодня відкривають на 1-2 години , коли трохи потеплішає - на 5-6 годин . Перед висадкою розсади теплиці залишають відкритими на цілу добу. Вік розсади не повинен перевищувати 24-28 днів .

    Висадка розсади
    Висадку виробляють в підготовлений грунт. Оптимальною схемою посадки для кавуна Довбай F1 є 2,70 +0,70 × 0,6 м , що забезпечує густоту стояння близько 10 тис. Рослин на га. Для Міледі F1 рекомендується наступна схема посадки 3,50 +0,7 × 0,7 м - густота стояння 8 тис. Рослин на га.

    Догляд за рослинами
    Перше розпушування проводять через тиждень після висаджування розсади або після появи сходів. Всього за вегетаційний період проводять 2-3 розпушування грунту. Культивують на глибину 8-10 см .

    Критичним по відношенню до вологи в грунті є період від цвітіння до масового плодоутворення. Перший раз рослини поливають, коли утворюється 5-7 листків , другий - на початку цвітіння, третій і при необхідності четвертий - у період плодоутворення. Норма поливу - 250-300 м ³ / га . Поливи припиняють перед збором врожаю, оскільки це погіршує якість плодів.

    Якщо грунт з осені не була достатньо удобрена поживними речовинами, то в період масового формування плодів проводять додаткову підгодівлю. Для цього використовують 300 кг/га натрієвої селітри (3 кг на 100 м ²) і 100 кг/га (1кг на 100 м ²) сульфату калію. Підживлення проводять разом з поливом. При першому роблять листову підгодівлю фоліфлексом-старт 1 л / га. У період появи першої зав'язі обробляють фоліфлексом - 2 л / га.

    Вирощування кавунів на крапельному зрошенні відрізняється поливом і внесенням добрив. Полив проводиться щодня 2 рази на день (1 годину вранці і 1 годину з підгодівлею ввечері). Використовуються розчинні добрива (Терафлекс, монокалійфосфат, калімагнезія). Норми добрив залежать від вмісту елементів живлення в грунті.

    Захист рослин
    З питань застосування засобів захисту рослин звертайтеся до фахівців у вашому регіоні.

    Показники стиглості
    Дуже важливо при збиранні визначити ступінь стиглості:

    • стиглий кавун набуває характерний блиск і ясність забарвлення і малюнка;
    • утворюється жовта пляма на ділянці кори, що лежить на землі;
    • плодоніжка і вусик близько плоду всихають;
    • при ударі по зрілому плоду він видає глухий звук, а при стисненні (що робити не рекомендується) чути тріск м'якоті.
    Категория: Технологии выращивания сортовых арбузов | Добавил: Oleg200411 (27.02.2011)
    Просмотров: 6233
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    ©